20 березня
Завантажити ще

США вперше включили систему Patriot в пакет військової допомоги Україні

США вперше включили систему Patriot в пакет військової допомоги Україні
Фото: REUTERS

Сполучені Штати Америки ( США ) виділяють Україні черговий пакет військової допомоги. Крім того, до нього увійде система протиракетної оборони Patriot. Про це повідомляє Держдепартамент США.

Держсекретар Ентоні Блінкен відповідно до доручення президента Джо Байдена санкціонує виділення додаткових озброєнь, техніки та боєприпасів для України на 1 млрд доларів. А Пентагон оголошує про додаткову допомогу на 850 млн. доларів.

- Сьогоднішня допомога вперше включає систему ППО Patriot, здатну збивати крилаті ракети, балістичні ракети малої дальності та літаки на значно вищому рівні, ніж раніше надані системи ППО, - зазначив Блінкен.

Також повідомляється, що США продовжать тісно співпрацювати з більш як 50 союзниками та партнерами по всьому світу задля підтримки народу України. Причому підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно для того, щоб Київ міг зайняти максимально сильну позицію за столом переговорів із Росією, коли прийде час.

Зенітно-ракетний комплекс Patriot призначений для захисту військових баз та великих адміністративних та промислових центрів від нападів з повітря. Здатний одночасно виявити до 100 цілей. Система провадиться з 1960-х років, але постійно модернізується. Є основою протиракетної оборони США та країн НАТО. Сучасні версії здатні збивати балістичні ракети.

Залежно від типу ракети Patriot, можуть збивати аеродинамічні цілі з відривом до 160 км, балістичні - до 50 км. Максимальна висота поразки – понад 24 км. Батарея Patriot включає до восьми пускових установок, кожна з яких має чотири ракети MIM-104 або МIM-109. Загалом батарея може одним залпом запустити одразу 32 ракети.

Якщо США передадуть ракети ERINT, їх можна розмістити до 16 одній пусковий установці. Тобто до 128 ракет меншого типу одним залпом.