Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Прем'єр-міністр Нідерландів вибачився за голландських работоргівців

Прем'єр-міністр Нідерландів вибачився за голландських работоргівців
Фото: facebook.com/markrutte

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте від імені держави вибачився за дії його країни у минулому, а саме – за рабовласницький період, під час якого постраждали мешканці африканського континенту. Про це він повідомив під час свого виступу у Гаазі.

Марк Рютте вибачився посмертно перед усіма постраждалими поневоленими людьми у світі, а також перед їхніми дітьми і нащадками. Прем'єр-міністр Нідерландів вимовляв свою промову у присутності представників організацій, які виступають за визнання наслідків рабства.

- Ми, які живуть тут і зараз, можемо тільки найясніше визнати і засудити рабство як злочин проти людства, - зазначив Марк Рютте. – Як злочинна система, яка принесла незліченні та великі страждання незліченній кількості людей у всьому світі, і продовжує впливати на життя людей тут і зараз. І ми в Нідерландах маємо визнати свою частку в цьому минулому.

Прем'єр-міністр Нідерландів визнав, що «протягом століть люди були перетворені на товар, експлуатувалися та продавалися від імені нідерландської держави». Наприклад, за його словами, до 1814 більше 600 000 жителів африканських країн голландські работоргівці відправили на американський континент. Найбільше – до Суринаму. Ще більше мільйона людей постраждали від рабства в Азії.

- Повіками людську гідність топтали найжахливішим чином. За це я перепрошую від імені уряду Нідерландів, - зазначив Марк Рютте.

Під час свого виступу прем'єр-міністр звертався до книги борця за незалежність Суринаму (країна на північно-східному узбережжі Південної Америки – Авт.), революціонера, поета та письменника Антона де Кома – видання «Ми, раби Суринаму», яке той написав у 1934 р. року.

Виступ пройшов у Національному архіві у Гаазі. Такі ж заходи за участю політиків із Нідерландів відбулися у Суринамі та на шести островах Карибського моря.

Рабство в Суринамі та колоніях Нідерландів скасували 1 липня 1863 року. Перехідний період зайняв 10 років.