26 березня
Завантажити ще

В ООН дослідять передачу іранських безпілотників до Росії

В ООН дослідять передачу іранських безпілотників до Росії
Фото: EDUARDO MUNOZ/REUTERS

Керівництво ООН отримало листи від України, Франції, Німеччини, Великої Британії та США, у яких йде мова про необхідність перевірити інформацію про передачу БПЛА з Ірану до РФ всупереч резолюції Ради Безпеки ООН. Як передає Укрінформу, про це заявила на засідання Радбезу заступниця Генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло.

- У своїх листах п'ять країн також звернулися з проханням здійснити інспекцію, - зазначила вона, додавши, що представник Ірану заперечує постачання дронів Росії, а «російська федерація висловила серйозне занепокоєння щодо запитів цих держав-членів».

Дікарло наголосила, що секретаріат вивчає наявну інформацію, і висновки будуть повідомлені РБ «у разі необхідності в належний час».

Раніше постпред України при ООН Сергій Кислиця надіслав лист до Генерального секретаря Антоніу Гутерреша та членів Ради Безпеки, у якому просив направити в нашу країну експертів для інспекції використання дронів.

Кислиця повідомив, що передані Іраном в РФ безпілотні літальні апарати серії Mohajer і Shahed підпадають під заборонену резолюцією 2231 РБ ООН зброю, оскільки мають дальність польоту, що дорівнює або перевищує 300 кілометрів.  БПЛА серії Mohajer також виробляються компанією Qods Aviation, яку внесено до чорного списку санкцій ООН, її активи підлягають замороженню всіма країнами.

Останню партію дронів-камікадзе РФ отримала, за даними української розвідки, на початку грудня. Вже через декілька днів країна-окупант здійснила масований удар дронами по енергетичній інфраструктурі України. Ворог під покровом ночі направив на мирні міста 35 Shahed