Завантажити ще

США ввели санкції проти російських банків, чиновників та олігарха Потаніна

США ввели санкції проти російських банків, чиновників та олігарха Потаніна

Американська сторона оголосила про запровадження чергового пакету санкцій проти Росії. До списку потрапили десятки фінансових установ та особи, пов'язані з російським урядом. Про це повідомляє сайт Офісу з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів Сполучених Штатів.

- Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вносить 18 організацій, пов'язаних із сектором фінансових послуг Російської Федерації, до списку громадян особливих категорій та заблокованих осіб. Ці заходи є частиною зусиль уряду США щодо ще більшого обмеження спроможності уряду РФ фінансувати свою безсовісну війну проти України, - йдеться у заяві американського відомства.

Як зазначено в повідомленні, до списку обмежень внесені російський олігарх Володимир Потанін і члени його сім'ї - дружина Катерина, син Іван та дочка Анастасія. Обмеження запроваджено і проти інвестхолдингу "Інтеррос", через який мільярдер володіє своїми активами.

Загалом під обмеження американської сторони потрапили понад 40 громадян РФ, пов'язаних з урядом РФ. Серед них – перший віцепрем'єр-міністр РФ Андрій Білоусов, віцепрем'єр-міністр РФ Дмитро Чернишенко, заступник міністра фінансів РФ Олексій Сазанов, керівник РЗД Олег Білозеров.

Також США ввели санкції проти "Росбанку" та банку "ВТБ" разом з його дочірніми компаніями. Йдеться про 17 організацій - "ВТБ Девелопмент", "СГ-Девелопмент", оператор велопрокату в Москві "Сітібайк" та інші.