Завантажити ще

Під час обшуків у єпархіях УПЦ (МП) СБУ знайшла російські паспорти, пропаганду та перепустки

Під час обшуків у єпархіях УПЦ (МП) СБУ знайшла російські паспорти, пропаганду та перепустки
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України провела обшуки у низці єпархій Української православної церкви Московського патріархату, під час яких знайшли заборонену в нашій країні символіку, російські документи та проросійську літературу. Про це повідомляє прес-центр відомства.

- На територіях єпархій знайдено російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії ОПЗЖ та «методички» кирилу з поширення ворожої пропаганди через віруючих. Також виявлено склади із прокремлівською літературою, в яких представники Росії заперечують існування українського народу, його мови та культури, а також ставлять під сумнів українську державність, - заявили в СБУ.

Як зазначили у відомстві, під час обшуків у церковних приміщеннях у селищі Чорнобаївка Херсонської області співробітники СБУ виявили бланки перепусток до окупаційних органів Росії, а в єпархії на Львівщині знайдено фото прихованих російських документів «щодо забезпечення взаємодії з військовими комісаріатами Росії».

– На території церков у Закарпатській області знаходився прапор так званої «Республіки Підкарпатська Русь» з текстом гімну «підкарпатських русинів». Також встановлено, що місцевий священик у проповідях називав «безбожниками-сатаністами» людей, які святкують Різдво 25 грудня, – наголосили у спецслужбі.

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу "Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак".

Тим часом у Роменській єпархії силовики виявили клірику з партквитком Комуністичної партії колишнього СРСР. А на території одного з монастирів у Рівненській області силовики викрили послушника з російським паспортом та контактами у Росії.

– Наразі СБУ перевіряє його можливу причетність до розвідувально-підривної діяльності на користь спецслужб країни-агресора, – йдеться у повідомленні.

Під час обшуків силовики вилучили усі знайдені докази та направили їх на експертизу. Розслідування у справі триває.

Фото
Фото
14 Грудня 202222:19
Новини по темі: СБУ УПЦ обшук УПЦ МП