1 квiтня
Завантажити ще

Суд конфіскував усе майно екс-президента Януковича

Суд конфіскував усе майно екс-президента Януковича

Вищий антикорупційний суд вирішив конфіскувати нерухомість, гроші та майно колишнього президента Віктора Януковича. У тому числі – резиденцію "Межигір'я". Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

– ВАКС конфіскував у Януковича все майно. Таке рішення ухвалили судді ВАКС Віталій Крикливий, Віктор Ногачевський та Віктор Маслов. Відповідний позов подали юристи Міністерства юстиції України, - йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням суду, у дохід держави стягнуто резиденцію "Межигір'я", готельно-ресторанний комплекс у Сухолуччі, квартиру на Оболонській набережній та паркомісця. Також у Януковича конфіскували 537 культурних цінностей на суму 18,7 мільйонів євро - книги, ікони, картини, антикварні меблі, годинники, вази, шаблі, рушниці та гармату 19 століття. Крім того, суд вилучив на користь держави 31 мільйон гривень і 84,9 тисяч доларів на банківських рахунках, що належать екс-президенту, а також 100% часток у статутному капіталі ТОВ "Танталіт" і "Дом Лісника".

Як зазначили у відомстві, підставою для конфіскації майна став факт того, що Янукович сприяв Російській Федерації у проведенні вибухової та терористичної діяльності проти України та агресивної війни.

– Серед іншого він публічно звертався до президента Зеленського з листами про припинення війни шляхом ухвалення умов країни-агресора, – нагадали у Центрі.

На початку грудня Верховний суд визнав винним Януковича у державній зраді. Тоді суд залишив чинним рішення Оболонського суда Києва, яким колишнього президента засудили до 13 років позбавлення волі. Основою для судового процесу стало звернення до президента Росії Володимира Путіна від 1 березня 2014 року, в якому Янукович просив завести в Україну війська.