27 вересня
Завантажити ще

Верховна Рада ліквідувала ОАСК та утворила замість нього новий суд

Верховна Рада ліквідувала ОАСК та утворила замість нього новий суд
Фото: facebook.com/OACK.640

Верховна Рада ліквідувала Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) та утворила Київський міський окружний адміністративний суд (КГОАС). Про це 13 грудня повідомив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в парламенті.

За відповідний законопроєкт №5369 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Київ та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» загалом проголосували 310 народних депутатів. Згідно із законопроєктом, територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на столицю України.

З дня набрання чинності законом ОАСК припиняє здійснення правосуддя. Розглядатиме і прийматиме рішення у адміністративних справах до початку роботи КГОАС буде Київський окружний адміністративний суд. ОАСК протягом десяти днів після набрання чинності законом передає судові справи, які перебувають у його розпорядженні, до Київського окружного адміністративного суду. З дня початку роботи КГОАС Київський окружний адміністративний суд негайно передає йому справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ.

Окружний адміністративний суд міста Києва заявив, що “незаконна ліквідація суду ставить під загрозу захист прав українців в період воєнного стану та після його закінчення”. Наразі у провадження судів ОАСК одночасно перебуває майже 60 тисяч справ та матеріалів.

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт щодо ліквідації ОАСК у парламенті ще у квітні 2021 року. У пояснювальній записці сказано, що проєкт закону розроблено для забезпечення прав громадян на розгляд їхніх справ незалежним та неупередженим судом та підвищення рівня довіри до судової влади. 10 грудня голова ОАСК Павло Вовк потрапив під санкції США.

За ліквідацію ОАСК проголосували 310 нардепів. Фото: t.me/ssternenko

За ліквідацію ОАСК проголосували 310 нардепів. Фото: t.me/ssternenko

Новини по темі: Верховна Рада ОАСК