19 травня
Завантажити ще

Шуляк: 2023 року Україна переможе у війні, але вибори планувати зарано

 Шуляк: 2023 року Україна переможе у війні, але вибори планувати зарано
Фото: facebook.com/ShuliakOlena

2023 року Україна остаточно переможе у війні з Росією. Проте важко спрогнозувати, коли відбудуться вибори до Верховної Ради з огляду на ситуацію на фронті. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Після перемоги її партія, як і всі інші, готуватиметься до нових виборів, наголосила Шуляк. Однак виникає низка питань. Наприклад, проблеми із технічними кандидатами.

- У нас є велике важливе питання, пов'язане із гендерною квотою жінок. Є статистика, яка говорить про те, що на місцевих виборах 63% відмов – це були відмови жінок, які використовувалися просто як технічні кандидати, - розповіла Шуляк. - Вже розпочинається дискусія щодо використання відкритих списків.

Крім того, додала вона, існують питання із внутрішньо переміщеними особами, які, зокрема, перебувають за кордоном. Важливо зрозуміти, як там проводити голосування, бо навіть технічно це зробити дуже складно, вважає голова партії "Слуга народу".

- Чи час зараз проводити таку дискусію? На мій погляд, так, можна обговорювати, можна сідати за круглий стіл об'єднаною парламентською оборонною коаліцією і казати: у нас є такі проблеми, і їх треба вирішити спільно. Не займатися політичною агітацією та рекламою, - заявила Шуляк.

Вона також спрогнозувала, що в Україні можуть оптимізувати структуру державного апарату та об'єднати деякі міністерства. Це скоротить витрати на їх утримання та збереже додаткові кошти у бюджеті.

Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають відбутися 29 жовтня 2023 року. Однак дату парламентських виборів може бути перенесено у разі продовження війни, згідно з Конституцією України.