Завантажити ще

В "Укренерго" спростували чутки про експорт електроенергії до Угорщини

В

Україна не продає електроенергію за кордон, а чутки про експорт енергії до Угорщини є фейком. Про це заявив голова правління компанії Володимир Кудрицький у ході брифінгу, передає "РБК-Україна".

- Бачу в мережі дуже багато фейків про те, що Україна нібито експортує електроенергію до Угорщини і тому є дефіцит. Хочу поставити крапку у цій дискусії. Україна не експортує електроенергію з 11 жовтня, і крапка, – заявив Кудрицький.

Голова "Укренерго" запевнив, що експорт електроенергії з України неможливий навіть фізично, оскільки в нашій країні діє заборона.

- Деякі люди апелюють до сайту ENTSO-E, де бачать технічні перетоки, і дуже часто плутають їх з комерційним експортом, не розуміючи, очевидно, суті того, як працює об'єднана енергосистема. Тому Україна внаслідок цих технічних перетоків сусіднім державам нічого не передає, - наголосив він.

Як зазначив Кудрицький, подібні фейки розганяються росіянами для того, щоб переконати суспільство, що дефіцит електрики в Україні відбувається не через атаки, а через "продаж" енергії іншим країнам.

- Коли розганяються ці фейки, ми вважаємо, що це російське ІПСО, бо якщо про це говорять енергетики, то вони знають картину і розуміють всю ситуацію. Ці наративи покликані відвернути увагу від одного чинника, нібито в Україні дефіцит електроенергії не через масовані ракетні атаки росіян, а через так званий "експорт", - сказав глава "Укренерго".

Через масовані атаки Росії по українських енергооб'єктах у нашій країні виник дефіцит електроенергії. З 11 жовтня Україна зупинила експорт енергії за кордон. В українських містах та селах запроваджено режим економії електроенергії, а фахівці працюють над відновленням електрики у всіх населених пунктах.