5 лютого
Завантажити ще

Папа Римський розплакався під час молитви за Україну

Папа Римський розплакався під час молитви за Україну
Фото: РАНА НАРДІ/REUTERS

Під час традиційної молитви до Діви Марії на Іспанській площі в Римі Папа Римський Франциск заплакав, згадавши про страждання українців. Про це пише "The Guardian".

Після слів про бажання "передати подяку українському народу" Франциск перервав свою промову і заплакав, а на площі пролунали оплески. Пізніше Папа Римський продовжив молитву і нагадав, що віруючі давно просять у Господа миру:

-...українського народу за мир, про який ми так довго просили Господа. Натомість я мушу передати вам благання дітей, старих, матерів і батьків і молодих людей цієї закатованої землі, яка так багато страждає, - сказав понтифік.

Напередодні Ватикан запропонував стати посередником у переговорах між Україною та Росією. Папа Римський заявив про готовність зробити все можливе для припинення війни. До цього понтифік стверджував, що російському народу "не властива жорстокість", а те, що відбувається в Україні, назвав наслідком дій найманців і солдатів, які йдуть на війну за пригодами. Наприкінці листопада понтифік визнав, що Росія є нападаючою стороною у війні, а українців назвав народом-мучеником.