Завантажити ще

ЗМІ: одеського бізнесмена Кауфмана та його партнера Грановського затримано

ЗМІ: одеського бізнесмена Кауфмана та його партнера Грановського затримано
Фото: t.me/nab_ukraine

НАБУ і САП затримали одеського бізнесмена Бориса Кауфмана та його багаторічного партнера Олександра Грановського. Про це повідомило видання ZN.UA з посиланням на джерела.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що разом з НАБУ викрила злочинну організацію, яка взяла під контроль Одеську міську раду та бюджет міста. У повідомленні НАБУ йдеться, що в Одесі викрили нову злочинну організацію. 5 грудня НАБУ і САП затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі.

- Наразі йдеться про двох організаторів та їхню довірену особу. Однак слідство встановлює й інших учасників злочинної організації, - заявили в бюро.

За даними слідства, восени 2021 року після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вилучення майна з комунальної власності Одеси, на її місці з’явилася нова.

- Ця ЗО взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія із забудовниками, закупки коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом, - заявили в НАБУ.

Задля реалізації поставлених цілей організатори системно підкупали чиновників і депутатів місцевої ради. Про це свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування. З осені 2021 року злочинна організація тримала під контролем усі значні бюджетні витрати Одеси та погоджувала основні питання порядку денного сесій Одеської міської ради. 

За інформацією журналіста Олега Новікова, слідчі дії, зокрема, тривали у приміщенні Одеської міської ради.

5 серпня "Українська правда" повідомила, що Кауфман не зміг виїхати з України. Він був на відпочинку у Греції, після чого ненадовго повернувся до України. Після цього він знову хотів виїхати за кордон, але його не випустили незважаючи на те, що у Кауфмана є "білий квиток" щодо служби в армії (погане здоров'я). Також він є батьком трьох дітей. ДБР видало щодо Кауфмана так званий "індекс В", який передбачає вивчення всіх документів відносно особи, яка перетинає кордон. 

Борис Кауфман є засновником інвестиційної компанії Vertex United, до складу якої входять активи готельного напряму ( "Брістоль", "Лондонська", "Президент-Готель"), медіаактиви та інвестиційні проєкти. Також він співвласник найбільшої української дистриб'юторської компанії TEDIS Ukraine.

6 жовтня 2021 року Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала пять підозр у справі, яка стосується заволодіння землею в Одесі. Три з них стосуються мера Геннадія Труханова, одеського бізнесмена Володимира Галантерника та колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка.

Новини по темі: Новини Одеси НАБУ САП