Завантажити ще

ЗМІ: Міністерство охорони здоров'я України попросило припинити планові госпіталізації

ЗМІ: Міністерство охорони здоров'я України попросило припинити планові госпіталізації
Фото: Зображення David Mark із сайту Pixabay

Міністерство охорони здоров'я попросило припинити планові госпіталізації в Україні. Про це РБК-Україна повідомила керівник прес-служби Департаменту охорони здоров'я КМДА Наталія Вишневська. КМДА вже направила відповідні рекомендаційні листи до медзакладів столиці.

Згідно з листом МОЗ, що є в розпорядженні ЗМІ, така необхідність викликана через російську агресію і можливі аварійні вимкнення електро-, тепло- та водопостачання. 

- Важливо зазначити, що рішення про плановість госпіталізації ухвалює лікар. Водночас є окремі стани - не ургентні, коли, наприклад, зволікання навіть з плановим лікуванням може ускладнити лікування певної патології пізніше. Тоді лікар може ухвалювати рішення про госпіталізацію. І ніхто не скаже йому, що цей випадок є плановим чи не плановим. Це відпрацьований механізм. Ми вже його застосовували під час спалаху COVID-19, - пояснила Вишневська.

Крім того, в медзакладах регіонів та Києва просять перевірити можливість використання резервного живлення, тепла, незалежних джерел водозабору, запасу ліків.

3 грудня заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич в ефірі телемарафону розповіла, що у разі тривалого відключення світла в Україні призупинять планові госпіталізації та операції у лікарнях, щоб не перевантажувати медзаклади. У разі блекауту будуть готові два рівні установ з генераторами. До першого рівня належать лікарні, які працюватимуть у разі, якщо відсутнє лише електропостачання. До другого рівня - заклади, які продовжать роботу, якщо не буде і централізованого водопостачання, і опалення. Обидва рівні, крім генераторів, також забезпечені супутниковими системами Starlink для зв'язку та комунікації.