6 лютого
Завантажити ще

Володимир Зеленський доручив перевірити УПЦ (МП) на зв'язок із Росією

Рада національної безпеки та оборони України виступила із пропозицією про заборону діяльності в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

- РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект про неможливість діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом, – повідомив Зеленський.

Як зазначив глава держави, під час засідання члени РНБО також доручили перевірити законність користування релігійними організаціями майном, яке знаходиться на території Києво-Печерського заповідника. Також доручено спецслужбам активізувати перевірки у релігійному середовищі України щодо підривної діяльності.

- Всім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, – активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України та застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені незабаром, – наголосив він.

Также Зеленский анонсировал введение в Украине реформы, которая повысит статус и усилит возможности Государственной службы по этнополитике и свободе совести.