Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Байден не виключає переговорів із Путіним, а Макрон пообіцяв не схиляти Україну до діалогу з РФ

Байден не виключає переговорів із Путіним, а Макрон пообіцяв не схиляти Україну до діалогу з РФ
Фото: ДЖОНАТАН ЕРНСТ|REUTERS

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що він не має термінових планів зв'язуватися з президентом Росії Володимиром Путіним, але він готовий до діалогу, якщо той зацікавлений знайти спосіб завершити війну проти України. Про це американський лідер сказав на спільній пресконференції з французьким колегою Еммануелем Макроном, передає " Сbsnews".

- Справа в тому, що я не маю негайних планів зв'язуватися з паном Путіним. Я готовий поговорити з Путіним, якщо справді в ньому є зацікавленість - він шукає спосіб закінчити війну. Поки що він цього не зробив, - заявив Байден.

Як зазначив президент США, його союзники з НАТО були б також раді побачити такі дії з боку Путіна, а зараз американська сторона продовжить підтримувати український народ.

У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Захід не підштовхуватиме Україну до компромісів у війні з Росією, які вона вважатиме за неприйнятні. За його словами, Україна має приймати самостійно рішення про те, коли та як розпочинати переговори.

- Ми ніколи не закликатимемо українців до компромісу, який буде для них неприйнятним. Тому що вони дуже хоробрі, і вони захищають саме свої життя, свої нації та наші принципи. І тому, що це ніколи не приведе до сталого миру. Ми маємо поважати право українців самим визначати момент та умови, на яких вони будуть вести переговори про свою територію та своє майбутнє, - сказав французький лідер, передає "Європейська правда".

Також Макрон запевнив, що Франція та США продовжать підтримувати Україну. Зокрема, країни вже відповіли на вторгнення РФ збільшенням військової, гуманітарної та фінансової допомоги.

Реакція Росії

Кремль не погодиться на умови щодо переговорів, виставлених  президентом США Джо Байденом. Про це заявив речник глави Росії Дмитро Пєсков, повідомляє  "РИА Новости".

- Тобто фактично, що сказав президент Байден: він сказав, що переговори можливі тільки після того, як Путін піде з України. Ось, що він сказав, - зазначив Пєсков.

Спікер Кремля заявив, що РФ не погодиться на такі умови, а так звана "спецоперація" продовжуватиметься.

- Сполучені Штати, як і раніше, не визнають нові території у складі Російської Федерації. І, звичайно, це істотно ускладнює пошук якогось взаємного ґрунту. Ґрунту, можливого для взаємного обговорення, - сказав він.