5 лютого
Завантажити ще

Рада дозволила військовослужбовцям йти у відпустку під час воєнного стану

Рада дозволила військовослужбовцям йти у відпустку під час воєнного стану
Фото: facebook.com/iamo.armyinform

Верховна Рада дозволила військовослужбовцям відпустки під час дії воєнного стану. За законопроект №8081 в цілому проголосовували 269 народних депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Кожна із відпусток може бути надана тривалістю не більш як на десять календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Раніше відпустка  із збереженням грошового забезпечення надавалась військовослужбовцям в особливий період під час дії воєнного стану  за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

Прийнятий документ вносить зміни до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Один з авторів цієї законодавчої ініціативи – заступник голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла (фракція "Слуга народу").

16 листопада Верховна Рада подовжила строк дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів - до 19 лютого 2023 року.