Завантажити ще

Фінляндія направила Україні обладнання для відновлення електромережі

Фінляндія направила Україні обладнання для відновлення електромережі
Фото: GLEB GARANICH/REUTERS

Фінляндія направила до України обладнання, яке допоможе відновити електромережі після ракетних ударів РФ. Як повідомляє МВС Фінляндії, допомога надійде через механізм цивільного захисту Європейського союзу. До списку допомоги увійшли трансформатори, автоматичні вимикачі, реле та інші важливі компоненти мережі.

- Допомога з боку енергетичного сектору справді необхідна, бо російські атаки сильно вдарили по енергетичній інфраструктурі України. Фінські компанії також всебічно відреагували на прохання допомогти Україні, - прокоментувала міністр економіки Фінляндії Міка Лінтіля.

Міністр внутрішніх справ Фінляндії Кріста Мікконен при цьому додав, що ситуація в Україні «дуже серйозна для мирного населення і потреба допомоги в країні зростає».

-  З наближенням зими мільйони людей залишилися без електрики, опалення та води. Фінляндія продовжує надавати допомогу відповідно до запитів України. Я сподіваюся, що бажання допомогти фінам залишається високим, - наголосив він.

Від початку повномасштабної війни Фінляндія відправила в Україну 50 вантажівок різної гуманітарної допомоги.

Останню, сьому, масовану ракетну атаку РФ здійснила 23 листопада. В результаті вся Україна на деякий час залишилась без освітлення. До сих пір щодня в містах вводять екстрені аварійні відключення.