Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

СБУ підтвердила обшуки у Євгена Мураєва: вилучено російські рублі та зброю

СБУ підтвердила обшуки у Євгена Мураєва: вилучено російські рублі та зброю
Фото: Соколівська Інна / УНІАН

Служба безпеки України провела обшуки у Євгена Мураєва. Про це СБУ повідомила ввечері у середу, 30 листопада.

- Співробітники СБУ провели серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії «Наші» Євгена Мураєва. Внаслідок слідчо-оперативних дій вилучено готівку, в тому числі у російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали… Наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном, - розповіла спецслужба у своєму телеграм-каналі.

Обшуки пройшли за місцями проживання та в офісах Мураєва, у його рідні, а також у його найближчих соратників. Раніше співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у його діях ознак злочину, передбаченого статтею “Державна зрада” в контексті нанесення шкоди інформаційній безпеці України. 

У СБУ зазначили, що “в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «НАШ» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції”.

За даними джерел «Бабеля» у правоохоронних органах, СБУ прийшла з обшуками за 18 адресами, що пов‘язані з колишнім нардепом і лідером забороненої партії «Наші» Євгеном Мураєвим та його медіаменеджером Володимиром Грановським (колишній генпродюсер телеканалу «Наш»). Два обшуки були у Харкові, 16 — у Києві. Сам Мураєв, за даними журналістів, перебуває у Відні.

Суд у червні заборонив партію «Наші» Євгена Мураєва. На початку лютого Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала телеканал «Наш» на 250 тисяч гривень за расизм Мураєва та російську мову.

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

Новини по темі: СБУ обшук Євген Мураєв