6 лютого
Завантажити ще

Володимир Зеленський виступив на відкритті виставки українських модерністів у Мадриді

Володимир Зеленський виступив на відкритті виставки українських модерністів у Мадриді
Фото: t.me/otkachenkokyiv

Володимир Зеленський виступив з відеозверненням під час офіційного відкриття виставки «В очах бурі: Модернізм в Україні, 1900-1930-ті роки» у Мадриді. Про це повідомила пресслужба Фонду Віктора Пінчука.

- На цій виставці ви можете побачити українське мистецтво, яке було створене у страшні для України та для всієї Європи часи, у 20-30-х роках ХХ століття. Тоді терор намагався підкорити Європу, як і зараз. Тоді терор намагався панувати, як і зараз. Але так само, як і в 20-му столітті, людяність повинна перемогти і зараз. Так само, як і тоді, культура повинна перемогти, - сказав президент України.

Зеленський вірить у те, що виставка розкаже, наскільки Україна пов'язана з Європою, а також чому варто відвідати Україну, коли вона поверне мир.

Виставка відкрилась у Національному музеї Тіссена-Борнеміза до 30 квітня 2023 року. Картини вивезли з Києва рано-вранці 15 листопада - лише за кілька годин до одного з найсильніших обстрілів столиці від початку війни. До Мадрида твори мистецтва  були доставлені під охороною конвою. Колона прибула до Національного музею Тіссена-Борнеміза у неділю, 20 листопада.

- Вантажівки завантажувалися в умовах секретності, щоб захистити найбільше перевезення культурної спадщини України на сьогоднішній день, і на них чекала небезпечна подорож через райони несподіваного потужного ракетного обстрілу, включаючи місто Львів, а потім до польського кордону в Рава-Руська саме тоді, коли ракета, що сколихнула світ, впала у Польщі за 50 км від нього, - йдеться у пресрелізі.

Це найбільше перевезення культурної спадщини України на сьогоднішній день, а також найбільше легальне транспортуванням творів мистецтва з країни, охопленої війною. Після завершення виставки у Мадриді картини вирушать до кельнського Музею Людвіга.

На виставці, зокрема, представлені роботи Казимира Малевича, Михайла Бойчука, Олександра Богомазова, Ель Лисицького та Давида Бурлюка.

Повний верелік художників, представлених на виставці: Володимир Баранов-Россіне, Олександр Богомазов, Михайло Бойчук, Тимофій Бойчук, Давид Бурлюк, Володимир Бурлюк, Соня Делоне, Марко Епштейн, Олександра Екстер, Семен Йоффе, Костянтин Єлева, Василь Єрмілов, Кирило Гвоздик, Микола Касперович, Борис Косарєв, Ель Лисицький, Казимир Малевич, Вадим Меллер, Іван Падалка, Віктор Пальмов, Анатолій Петрицький, Іссахар Бер Райбек, Василь Седляр, Олександр Сиротенко, Олександр Хвостенко-Хвостов, Мануїл Шехтман.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от National Art Museum of Ukraine (@namu.museum)