6 лютого
Завантажити ще

Британський прем'єр допустив збільшення військової допомоги Україні

Британський прем'єр допустив збільшення військової допомоги Україні
Фото: UK PARLIAMENT/REUTERS

В наступному році Великобританія збереже або збільшить військову допомогу Україні. Підтримка британського уряду залишиться незмінною, незважаючи на хвилювання після того, як Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра Ліз Трасс, а потім Сунак. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на витяг із першої великої зовнішньополітичної промови чинного глави британського уряду Ріші Сунака, яку він планує виголосити 28 листопада.

- Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми збережемо або збільшимо нашу військову допомогу наступного року. І ми надамо нову підтримку протиповітряної оборони, - наголосив Сунак. 

У вересні Британія заявила, що вона є другим за величиною військовим донором України після Сполучених Штатів, надавши цього року 2,3 мільярда фунтів стерлінгів (2,8 мільярда доларів) допомоги. За словами Сунака, наразі Британія повинна прийняти такий же довгостроковий підхід, як і її супротивники та конкуренти, яких він не назвав безпосередньо у витягах з промови, і що Британія повинна зробити «еволюційний стрибок» у своєму підході до зовнішньої політики.

- Це означає створення міцнішої економіки вдома, тому що це основа нашої сили за кордоном. І це означає протистояти нашим конкурентам не за допомогою великої риторики, а за допомогою міцного прагматизму, — наголосив він.

19 листопада Сунак був з візитом в Україні. Політик провів зустріч із президентом Володимиром Зеленським та обговорив подальшу співпрацю країн.