Завантажити ще

Президент "Енергоатому": Є ознаки, що військові Росії планують залишити Запорізьку АЕС

Президент
Фото: ОЛЕКСАНДР ЄРМОЧЕНКО/REUTERS

Росіяни можуть залишити Запорізьку атомну станцію, зараз спостерігаються такі ознаки. Про це заявив президент "Енергоатому" Петро Котін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- В останні тижні ми отримуємо фактично інформацію про ознаки, що вони, можливо, мають намір залишити ЗАЕС. Дуже багато почало з'являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто було б покинути чи передати МАГАТЕ під контроль. Таке враження, що вони збирають валізи та крадуть усе, що можуть знайти, – сказав Котін.

Як зазначив президент "Енергоатому", російські солдати замінували на території ЗАЕС все, що змогли, а також "напхали на майданчик атомної станції військову техніку, свій персонал та вантажівки зі зброєю". За його словами, говорити про те, що військові РФ їдуть із ЗАЕС говорити поки що рано, але є ознаки, що вони "готуються".

Запорізька АЕС з початку березня знаходиться під тимчасовою окупацією росіян. Противник неодноразово обстрілював небезпечний ядерний об'єкт, внаслідок чого кілька разів атомну станцію повністю знеструмили. У МАГАТЕ створили місію, експерти якої зберігають постійну присутність на ЗАЕС.