Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Раді хочуть позбавити мандатів 10 нардепів, які втекли з України

У Раді хочуть позбавити мандатів 10 нардепів, які втекли з України
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

З початку вторгнення Росії до України близько 10 народних депутатів виїхали за кордон і досі не повернулися на батьківщину. Їх звільнили з усіх посад та позбавили заробітної плати, а підстав забрати манданти у втікачів поки що немає. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Суспільне", яке транслювалося в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Близько десяти народних депутатів, які залишили територію України та досі не повернулися до роботи у парламенті. Ми очікуємо зараз на якісь потенційні рішення щодо позбавлення мандату цих народних депутатів, але це зробити не так просто, - сказав Стефанчук.

Як зазначив голова парламенту, влада опрацьовує можливості для позбавлення мандатів нардепів-втікачів, але змінити Конституцію під час військового стану в країні неможливо.

- У нас підстави позбавлення мандату чітко прописані у Конституції України, їх сім. Ми не можемо ухвалити рішення, крім тих семи підстав, які є у Конституції. І Конституцію ми не можемо змінити під час воєнного стану. Але ми знайдемо можливість попрощатися з цими народними депутатами, - підкреслив Стефанчук.

За його словами, позбавити нардепів мандата також можна у разі виявлення у низ подвійного громадянства - на підставі тривалої відсутності за місцем проживання. Також зараз українська сторона опрацьовує питання щодо екстрадиції нардепів, що знаходяться на території Європи.