Завантажити ще

У Раді хочуть позбавити мандатів 10 нардепів, які втекли з України

У Раді хочуть позбавити мандатів 10 нардепів, які втекли з України
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

З початку вторгнення Росії до України близько 10 народних депутатів виїхали за кордон і досі не повернулися на батьківщину. Їх звільнили з усіх посад та позбавили заробітної плати, а підстав забрати манданти у втікачів поки що немає. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Суспільне", яке транслювалося в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Близько десяти народних депутатів, які залишили територію України та досі не повернулися до роботи у парламенті. Ми очікуємо зараз на якісь потенційні рішення щодо позбавлення мандату цих народних депутатів, але це зробити не так просто, - сказав Стефанчук.

Як зазначив голова парламенту, влада опрацьовує можливості для позбавлення мандатів нардепів-втікачів, але змінити Конституцію під час військового стану в країні неможливо.

- У нас підстави позбавлення мандату чітко прописані у Конституції України, їх сім. Ми не можемо ухвалити рішення, крім тих семи підстав, які є у Конституції. І Конституцію ми не можемо змінити під час воєнного стану. Але ми знайдемо можливість попрощатися з цими народними депутатами, - підкреслив Стефанчук.

За його словами, позбавити нардепів мандата також можна у разі виявлення у низ подвійного громадянства - на підставі тривалої відсутності за місцем проживання. Також зараз українська сторона опрацьовує питання щодо екстрадиції нардепів, що знаходяться на території Європи.