Завантажити ще

Росія більше не очолює Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - терористам там не місце

Росія більше не очолює Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - терористам там не місце

Російська Федерація більше не головуватиме у Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, хоча у комітеті їх представник залишиться. Про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у фейсбуці.

- Продовжуємо звільняти ЮНЕСКО від російської окупації. Отримали чудову новину з Парижа про те, що Росія більше не головуватиме у Комітеті всесвітньої спадщини організації. І хоча держава-терорист продовжує залишатися членом комітету, проте її роль зведена до мінімуму, - зазначила Еміне.

Зі свого боку міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подякував колегам з МЗС за роботу у цьому напрямку й коротко прокоментував цю новину у телеграмі.

- Росія більше не головує у Комітеті всесвітньої спадщини UNESCO. Терористам не місце в міжнародних організаціях, які створені, щоб зберігати мир, - написав Ткаченко.

Сьогодні стало також відомо, що Франція не надала представникам російського МЗС візи для участі у ще одному заході UNESCO - 33-й сесії міжурядової ради міжнародної програми  розвитку комунікацій, що відкрилась у Парижі. Після чого постпред Росії в ЮНЕСКО пішов зі свого посту.

За правилами організації після відходу голови комітету на заміну йому приходить представник тієї країни, яка йде наступною в алфавітному порядку англійською мовою. Так, новим головою комітету має бути представник Саудівської Аравії.

Чергова 45-та сесія Комітету всесвітньої спадщини UNESCO мала відбутися влітку 2022 року в Казані. Проте Україна разом з численними партнерами порушила питання про недопущення проведення сесії на території держави-агресора. Як наслідок - 46 країн заявили про бойкот цього заходу.