28 листопада
Завантажити ще

Президентка Єврокомісії назвала атаку Росії воєнним злочином і пообіцяла 9-й пакет санкцій

Президентка Єврокомісії назвала атаку Росії воєнним злочином і пообіцяла 9-й пакет санкцій
Фото: YVES HERMAN/REUTERS

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила співчуття мільйонам українців, які зараз вимушені страждати від холоду та темряви, та назвала варварські атаки росії воєнним злочином. Про це вона сказала під час виступу на інноваційному форумі New Bauhaus "Into the Woods", цитує Укрінформ.

- У ці часи, коли я бачу сніг та відчуваю холод, я не можу не думати про наших українських друзів. Населення України внаслідок варварських терористичних атак путіна на цивільну інфраструктуру країни зустрічають зиму без доступу до електрики, у багатьох місцях – без проточної води. Внаслідок його (Путіна) дій діти, батьки та старі замерзають у темряві. Я рішуче засуджую ці варварські атаки, вони є воєнним злочином, - заявила Урсула фон дер Ляєн у Гельсінкі.

Єврокомісія працює над відповіддю Росії і назабером схвалить дев'ятий пакет санкцій, що буде включати глобальне обмеження рівня цін на російську нафту.

24 листопада Європейський Парламент більшістю голосів ухвалив рішення щодо виділення для України надзвичайної макрофінансової допомоги в обсязі 18 мільярдів євро.