26 сiчня
Завантажити ще

Джонсон: Франція не вірила у війну, а Німеччина пророкувала швидку перемогу РФ

Джонсон: Франція не вірила у війну, а Німеччина пророкувала швидку перемогу РФ
Фото: facebook.com/borisjohnson

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон розповів, які настрої були у європейських країнах напередодні та у перші дні повномасштабної війни в Україні. За його словами, Франція до останнього заперечувала перспективу російського вторгнення, а німецький уряд спочатку віддавав перевагу якнайшвидшій військовій поразці України, ніж тривалому конфлікту. Про це він сказав в інтерв'ю CNN Portugal.

Експрем'єр зазначив, що ставлення західних країн до повномасштабного вторгнення Росії було дуже різним, хоча пізніше держави ЄС об'єдналися навколо України і зараз надають їй непохитну підтримку. Він також запевнив, що ця підтримка не припиниться, оскільки всі розуміють, чим це загрожує.

- Ця подія була величезним шоком... Ми бачили, як стягуються батальйонні тактичні групи Росії, але різні країни мали різні погляди на це. На певному етапі німецька позиція полягала в тому, що як таке станеться, це буде катастрофа, але було б краще, якби все це швидко скінчилося, - зазначив Джонсон.

За його словами, німці посилалися на "усілякі економічні обґрунтування" такого підходу. Водночас, «французи всі заперечували аж до останнього моменту», додав він. Сам президент Емманюель Макрон докладав багато зусиль, щоб відмовити російського диктатора Путіна від вторгнення в Україну.

Джонсон також розкритикував реакцію Італії на загрозу вторгнення. Її уряд на чолі з колишнім прем'єром Маріо Драгі «на початковому етапі просто сказав, що вони не зможуть підтримати позицію, яку ми займали» з огляду на їхню величезну залежність від російських енергоносіїв. Джонсон зазначив, що після лютневого вторгнення ставлення до Росії в Європі швидко змінилося.

- Що сталося, так це те, що всі – німці, французи, італійці, все, Джо Байден – побачили, що просто не було іншого виходу і що з Путіним не можна вести переговори, - сказав експрем'єр, додавши, що відтоді "ЄС виконав блискучу роботу" у своєму протистоянні з Росією.

Джонсон зазначив, що Зеленський показав себе як «видатний» керівник. За його словами, історія цього конфлікту була б зовсім, зовсім іншою, якби на його місці був інший глава держави. Він також висловив підтримку рішенням України стати членом Євросоюзу.