Завантажити ще

Зеленський: Україна звільнила від російської окупації більше 800 населених пунктів

Зеленський: Україна звільнила від російської окупації більше 800 населених пунктів
Фото: president.gov.ua/

Президент України призвав французькі муніципалітети допомогли українцям пережити зиму. Про це він говорив під час своєї промови на 104-му Конгресі мерів та голів муніципалітетів Франції.

- Перед зимою ми зіткнулися з однією з наймасштабніших загроз. Кремль поставив завдання й надалі бити по енергооб'єктах, щоб перетворити холод зими на зброю масового знищення. Росія цим хоче зробити з усієї території України те, що вона робить з окупованими містами і селами, - заявив Зеленский.

Лідер нашої країни звернувся із закликом допомогти "пройти зиму і не дати перетворити холод на засіб терору та підкорення". Він наголосив, що Україні необхідно багато речей – «від генераторів різної потужності до "Старлінків».

-  Для нас це не просто питання про техніку. Для України це захист від терору… Ми маємо чіткі домовленості з президентом Емманюелем Макроном, зокрема і про те, щоб на початку грудня провести конференцію щодо швидкого відновлення України. Я запрошую всіх вас приєднатися до цієї конференції, - сказав він.

За словами президента,  під ворожу окупацію  потрапили понад 3700 міст, сіл та селищ. Все населення «одне й те саме – повна відсутність можливості нормально і вільно жити».

- Нам удалося звільнити понад 800 населених пунктів, наслідки окупації – схожі. Все, що російські солдати встигли замінувати - вони замінували, все, що встигли пограбувати... Коли Україна звертається по допомогу в цій війні, ідеться не просто про зіткнення держав. Це зіткнення двох протилежних ставлень до людей і до життя… Коли в місто приходить Росія, там не залишається взагалі нічого від нормального життя. Вона приносить репресії та знущання. Коли ж український прапор повертається на звільнену територію, ми робимо все, щоб разом із ним повернулося нормальне життя, - зауважив Зеленський.

Він підсумував, що тому Україна "так вдячна всім, хто підтримує нас, нашу оборону, фінанси, відбудову. Це буквально допомога в порятунку життя".