Завантажити ще

Гендиректор Yasno: Відключення світла на українців чекають як мінімум до кінця березня

Гендиректор Yasno: Відключення світла на українців чекають як мінімум до кінця березня

Українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб відновити електропостачання в країні до початку холодів, але українці стикатимуться з відключеннями світла як мінімум до кінця березня 2023 року. Про це заявив у своєму Фейсбуці генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

- Сьогодні знову маємо різні відключення: починали зі стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від "Укренерго" і відключаємося і екстрено. Енергетики, незважаючи на погану погоду, зараз максимально намагаються завершити відновлення ще більших холодів. І хоча зараз відключень поменшало, я хочу, щоб усі розуміли: швидше за все жити в режимі відключень українцям доведеться як мінімум до кінця березня, - заявив Коваленко.

За його словами, на українців можуть чекати один із трьох сценаріїв:

  • Базовий: якщо нових атак на енергомережу не буде, дефіцит потужності можна рівномірно розподілити по всій країні – відключення скрізь, але менш тривалі;
  • Позитивний: якщо нових атак не буде і пощастить повернути попередній рівень генерації, від відключень можна відмовитися взагалі;
  • Негативний: якщо мережу сильно пошкодять в результаті атак, доведеться задіяти не тільки погодинні, а й екстрені відключення, при яких світло може не бути довго.

Коваленко вважає, що українцям необхідно підготуватися до будь-яких із цих сценаріїв з огляду на найгірший. Він закликав громадян запастись теплим одягом, ковдрами, а також продумати варіанти, що допоможуть перечекати тривалі відключення електрики.

А В ЦЕЙ ЧАС

В "Укренерго" вже попередили українців про продовження 22 листопада планових відключень світла на всій території країни.

– Завтра, 22 листопада, з 00.00 до 24.00 у всіх регіонах України буде застосовано планові відключення. Ми продовжуємо робити все можливе для відновлення стійкого живлення у вашому будинку. Українська енергосистема все ще повністю не оговталася від шести хвиль ракетних ударів і не може працювати на повну потужність, - йдеться в заяві компанії.

Як зазначено у повідомленні, графіки планових відключень світла складаються та застосовуються обленерго. Інформацію щодо кожного району необхідно дивитися на їхніх офіційних сайтах.