7 лютого
Завантажити ще

Верещук оголосила евакуацію мешканців Миколаївської та Херсонської областей

Верещук оголосила евакуацію мешканців Миколаївської та Херсонської областей
Фото: t.me/vereshchuk_iryna

На півдні України розпочали добровільну евакуацію – бажаючим пропонують виїхати до безпечніших регіонів за рахунок держави. Про це заявила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час візиту до Миколаєва.

- Добровільна евакуація з деокупованих територій півдня України вже розпочинається, а держава бере на себе всі витрати та відповідальність, пов'язані із цим процесом. Тобто йдеться про те, що кожен за бажанням може виїхати в безпечніші регіони, а держава забезпечить їх доставку, проживання, медичне забезпечення, - заявила Верещук.

Як зазначила міністр, подібний досвід держава вже мала, евакуювавши мешканців Донбасу та Харківщини. Також голова Мінреінтеграції запевнила, що кошти для забезпечення евакуйованих є.

- Наше завдання – дійти до кожного, запропонувати їм виїхати через Миколаїв чи Кривий Ріг у західні області. У нас є на це кошти, є розуміння та найголовніше – досвід... Тому що ми вже це робили на Харківщині, Донеччині та інших регіонах, - наголосила вона.

Також Верещук повідомила, що у Миколаєві створили транзитний пункт. У ньому можуть бути громадяни протягом тижня перед виїздом. Далі людей за їхнім бажанням транспортують у різні регіони України, де вже є підготовлені місця для проживання.