12 червня
Завантажити ще

Єврокомісія рекомендувала ввести до Шенгенської зони ще три європейські країни

Єврокомісія рекомендувала ввести до Шенгенської зони ще три європейські країни
Фото: best-citizenships.com

Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС без подальших зволікань ухвалити необхідні рішення для введення Болгарії, Румунії та Хорватії до Шенгенської зони вільного пересування. Про це йдеться у заяві Єврокомісії.

- Протягом багатьох років ці держави-члени робили значний внесок у нормальне функціонування Шенгенської зони, у тому числі під час пандемії та зовсім недавно, коли зіткнулися з безпрецедентними наслідками війни в Україні.  Хоча ці три країни вже частково зв’язані правилами Шенгенської зони, внутрішній прикордонний контроль з цими державами-членами не було скасовано, і тому вони не користуються всіма перевагами, - йдеться у заяві. 

У Єврокомісії наголосили, що Болгарія та Румунія вже  завершили процес оцінки Шенгенської зони у 2011 році. При цьому Єврорада визнала завершення процесу оцінки у двох окремих висновках Ради, але рішення про скасовування внутрішніх кордонів не приймалося більше 11 років.

У повідомленні також наголошується, що 8 грудня Рада юстиції та внутрішніх справ проголосує за повну участь Болгарії, Румунії та Хорватії у Шенгенській зоні без внутрішнього прикордонного контролю.

На сьогодні Шенгенська зона вільного пересування включає 26 держав - усі держави-члени ЄС окрім Болгарії, Хорватії, Кіпру, Ірландії та Румунії, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейну.

10 листопада Європейський парламент схвалив скасування внутрішнього прикордонного контролю між Шенгенською зоною вільного пересування та Хорватією. Країна має ввійти до Шенгенської зони до кінця року.