Завантажити ще

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про відшкодування завданих Росією збитків Україні

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про відшкодування завданих Росією збитків Україні
Фото: ЕДУАРДО МУНОС/REUTERS

Генеральна асамблея Організації об'єднаних націй на екстреному засіданні ухвалила резолюцію, яка передбачає відшкодування Україні збитків, завданих Росією.

Цю резолюцію підтримали 97 країн. Утрималися від голосування 73 держави. Проти виступили 14 країн, серед яких Росія, Білорусь, Індія, Корейська Народно-Демократична Республіка, Китай та Іран.

Прийнятий Генасамблеєю ООН документ "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв'язку з агресією проти України" підготовлено нашою країною за співавторства близько півсотні країн. Відповідно до резолюції, держави визнали необхідність створення міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих Україні Росією. Документ містить рекомендації щодо створення міжнародного реєстру збитків, у якому документуватимуться докази та інформація про шкоду, втрату або каліцтва, заподіяні фізичним та юридичним особам, а також державі України.

Після ухвалення резолюції Україна почне вести переговори з країнами, під контролем яких є російські активи. За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, розглядається можливість про заморожування таких активів та передачу їх у спеціальний компенсаційний фонд.

Спецсесію Генасамблеї ООН було скликано за рішенням Ради Безпеки, прийнятим на підставі резолюції 1950 року "Єдність в ім'я миру". Ця процедура дозволяє обходити вето будь-якого з постійних членів Ради безпеки.