Завантажити ще

Південна Корея вперше продасть США артилерійські снаряди для постачання в Україну

Південна Корея вперше продасть США артилерійські снаряди для постачання в Україну
Фото: REUTERS

Південна Корея вперше продасть США артилерійські снаряди для того, щоб їх потім направили до України. Такі поставки відбудуться у рамках домовленості двох урядів. Про це заявив офіційний представник США, повідомляє Голос Америки.

Сполучені Штати планують купити близько 100 тисяч снарядів для артилерійських знарядь. За розрахунками Вашингтона, цієї кількості буде достатньо для ведення інтенсивних бойових дій протягом декількох тижнів. Опосередковане відправлення боєприпасів через Штати дозволяє Сеулу формально залишатися в рамках взятого зобов'язання не постачати Україні озброєння. Водночас Вашингтон зможе уникнути витрачання власних арсеналів озброєнь.

- Інші чиновники оборонного відомства підтвердили загальні умови контракту та сказали, що він допоможе впоратися зі зменшенням запасів, зокрема боєприпасів для гаубиць, які українські сили використовують у великій кількості. Минулого тижня представник оборонного відомства на брифінгу заявив пресі, що Україна вистрілює близько 7000 снарядів щодня, тоді як Росія випускає до 20 000 снарядів щодня. Чиновники говорили за умов анонімності, оскільки деталі угоди не були оприлюднені, - зазначає видання.

Південна Корея раніше обмежувала підтримку України нелетальним обладнанням та гуманітарними товарами. У квітні президент України Володимир Зеленський закликав Південну Корею надати летальну зброю після нападу Росії на Маріуполь. Міністерство оборони Сеула відхилило український запит на протиповітряну зброю, пославшись на принцип уряду Південної Кореї не забезпечувати озброєнням інші країни.