Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Іноземні легіони проти агресії Росії: хто і де допомагає Україні

Іноземні легіони проти агресії Росії: хто і де допомагає Україні
Фото: twitter.com/Int_Legion_UA

У боях проти російської агресії Україні допомагають добровольці з інших країн. Ще на початку війни, в лютому, з ініціативи президента Володимира Зеленського був сформований Інтернаціональний легіон. До нього вступили близько 20 тисяч добровольців із 55 країн світу. Географія добровольців дуже широка - від Бразилії та Південної Африки до Японії та Нової Зеландії.

Іноземні добровольці – не найманці

Низка західних країн раніше офіційно дозволила своїм громадянам вирушати в Україну і вступати до лав Інтернаціонального легіону. Зокрема, відправлення добровольців на державному рівні схвалили Великобританія, Данія, Хорватія, Польща та Латвія.

Найбільше серед представників Інтераціонального легіону громадян США та Великобританії, за ними за кількістю йдуть громадяни Польщі та Канади, представники країн Балтики та північних країн, включаючи Фінляндію.

Також за Україну воюють чеченський, грузинський та білоруський батальйони. А оскільки Інтернаціональний легіон перебуває у складі Збройних сил України та його бійці отримують таку ж зарплату, як і військові ЗСУ, то вони не можуть вважатися найманцями. Зарплата бійців легіону - від 11 до 15,5 тис. гривень на місяць (приблизно 400-500 доларів).

До складу Українських збройних сил входять полк імені Кастуся Калиновського (сформований білорусами), Грузинський національний легіон, легіон «Свобода Росії» (створений росіянами, які виступають проти війни та політики Путіна), Нормандська бригада, що складається з канадських відставних військових, батальйони шейха Мансура і Дудаєва (сформовані чеченцями, які проти путінської Росії та проти Кадирова), Канадсько-український батальйон, який об'єднує близько 550 представників української діаспори у Канаді, та інші.

Грузинський національний легіон бореться за Україну ще з 2014 року. Фото: facebook.com/GeorgianNationalLegion

Грузинський національний легіон бореться за Україну ще з 2014 року. Фото: facebook.com/GeorgianNationalLegion

Усі іноземні формування мають досвід бойових дій

Полк імені Кастуся Калиновського – добровольчий полк (раніше батальйон), сформований у лютому 2022 року з метою захисту територіальної цілісності України, зокрема міста Києва, від російського вторгнення.

Батальйон був сформований із членів Тактичної групи «Білорусь», учасників організації «Білий Легіон», представників руху «Молодий Фронт», «Молодіжний блок», а також громадян Білорусії, які емігрували в Україну після протестів влітку-восени 2020 року. У рядах полку також є громадяни Литви. 21 травня 2022 року батальйон Кастуся Каліновського оголосив про своє розширення та трансформацію у полк, поглинувши батальйони «Литвин» та «Волат».

Грузинський національний легіон – грузинський добровольчий диверсійно-розвідувальний підрозділ, створений у 2014 році. Брав участь у збройному конфлікті на сході України. Брав участь у боях за Луганський аеропорт, а також боях за Дебальцеве. Наразі бореться за Україну проти російського вторгнення у складі 25-го батальйону територіальної оборони Київської області.

Легіон «Свобода Росії» - військовий підрозділ ЗСУ, сформований, головним чином, із російських військовополонених та добровольців, які перейшли на бік України. Члени легіону заявили, що виконують завдання щодо затримання диверсійних груп російської армії, а також сприяють організації диверсій на території РФ. Легіон складається із двох батальйонів.

Батальйон імені шейха Мансура - військовий підрозділ чеченських добровольців, бере участь у російсько-українській війні на боці Збройних сил України і складається з чеченців, які виїхали з Чечні під час другої чеченської війни. Спочатку воював у складі підрозділів ДУК «Правий сектор». Названий на честь першого імама Кавказу та лідера кавказьких горян кінця XVIII століття шейха Мансура. Батальйон брав участь у боях за Широкине 2014-2015 роках, а також у боях за Київ у 2022 році.

Батальйон імені Джохара Дудаєва - військовий підрозділ чеченських добровольців, який бере участь у російсько-українській війні на боці України. Складається переважно з чеченців, які мігрували за кордон після другої чеченської війни. Названий на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. Батальйон брав участь у боях за Іловайськ. На початку 2015 року батальйон брав участь у боях за Дебальцеве, під час яких загинув перший командир загону Іса Мунаєв. На початку 2022 року батальйон брав участь у боях за Київ.

Полк імені Кастуся Калиновського був сформований у лютому 2022 року спеціально для оборони України від російського агресора. Фото: t.me/belwarriors

Полк імені Кастуся Калиновського був сформований у лютому 2022 року спеціально для оборони України від російського агресора. Фото: t.me/belwarriors

Іноземні добровольці також зазнають втрат

З початку повномасштабної війни добровольцями, котрі воюють за Україну, захотіли стати близько 70 громадян Японії. Як повідомляла японська газета «Майніті симбун», яка посилається на джерело в українському посольстві в Токіо, відправитися в Україну зібралося близько 50 колишніх військовослужбовців Сил самооборони Японії. А днями з'явилася інформація про загибель японського солдата-добровольця, який брав участь у бою з російською армією. Уряд Японії підтвердив цей факт.

Також відомо, що серед загиблих є громадяни США, Великої Британії, Нідерландів, Австралії, Бразилії, Білорусі та інших країн. У липні у Харкові загинули бразильські добровольці Таліта До Валле, яка була снайпером, та її товариш по службі Дуглас Буріто.

Під час бойових дій в Україні загинув доброволець із Австралії Тревор К'єлдал. З початку війни це не перший випадок загибелі громадян Австралії, які вирушили добровільно захищати Україну від російського вторгнення. На початку вересня у боях під Ізюмом Харківської області загинув Джед Вільям Данахай. Він також героїчно бився із росіянами, допомагаючи ЗСУ обороняти українські території.

В Україні також загинув доброволець із Нової Зеландії Домінік Брайс Абелен, який раніше служив у батальйоні 2/1 Королівського піхотного полку Нової Зеландії та був одним із багатьох колишніх і нинішніх солдатів Сил оборони Нової Зеландії (NZDF).