7 грудня
Завантажити ще

Регулятор зобов'язав обленерго оновлювати графіки відключень світла кожні півгодини

Регулятор зобов'язав обленерго оновлювати графіки відключень світла кожні півгодини
Фото: Ed Ram/Getty Images

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зобов'язала обленерго актуалізувати графіки відключення світла кожні півгодини. Рішення ухвалили 10 листопада на засіданні НКРЕКУ, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

- Оператор системи розподілу зобов'язаний кожні 30 хвилин актуалізувати цю інформацію (на своїх офіційних веб-сайтах), - йдеться у постанові регулятора.

У графіках також мають бути зазначені населені пункти, вулиці, будинки, корпуси та характер самих відключень: плановий, аварійний, обмеження споживачів.

– Це рішення було прийнято за зверненням самих ліцензіатів. Вони зазначають, що дуже велике навантаження на call-центри, оскільки споживачі не розуміють, що відбувається, і вони починають шукати будь-які зв'язки з компаніями, – пояснив рішення член НКРЕКУ Дмитро Коваленко.

Глава НКРЕКУ Костянтин Ущаповський сказав, що до нього особисто також зверталися оператори системи розподілу, щоб регулятор дав можливість відкрити цю інформацію.

Документ набуває чинності з дня, наступного за днем його оприлюднення на офіційному веб-сайті регулятора. НКРЕКУ своїм рішенням змінила ухвалу від 26 березня про обмеження інформації щодо об'єктів критичної інфраструктури в умовах військового стану.

Засідання НКРЕКУ мало пройти ввечері 9 листопада, але його перенесли через позапланове відключення світла. 9 листопада “ДТЕК Київські електромережі” додав до графіка погодинних відключень світла адреси юридичних клієнтів. "Укренерго" попередило про планові відключення світла 10 листопада по всій Україні.