21 травня
Завантажити ще

У Верховній Раді зареєстрували постанову про визнання незалежності Татарстану

У Верховній Раді зареєстрували постанову про визнання незалежності Татарстану
Фото: facebook.com/sluganarodu.mezentseva.168

У Верховній Раді зареєстрували постанову про визнання державного суверенітету та незалежності Татарстану. Про це повідомила голова делегації парламенту України у ПАРЄ Марія Мезенцева.

- До Верховної Ради подано проєкт постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Татарстану. Проєкт зареєстровано 9 листопада. Як співавторка законопроєкту хочу зазначити, що декларацію про державний суверенітет Татарстан ухвалив ще 30 серпня 1990 року, але про свою незалежність не оголошував, - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Серед інших ініціаторів постанови 8195 - колеги Мезенцевої з фракції "Слуга народу" Олег Дунда, Віталій Безгін і Георгій Мазурашу, а також Юлія Клименко з фракції "Голос".

Республіка Татарстан - республіка у складі Російської Федерації, входить у Приволзький федеральний округ Росії. Столицею республіки є місто Казань.

Фото: t.me/mezentseva168

Фото: t.me/mezentseva168

Довідка

18 жовтня Верховна Рада визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою Росією, а також засудила геноцид чеченського народу. 7 жовтня президент України Володимир Зеленський видав указ про визнання південних Курил територією Японії, окупованою РФ.

Також у парламенті зареєстровані, але поки не проголосовані постанови про визнання незалежності Косова та про визнання Білорусі тимчасово окупованою Росією. Їх автором є народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.