Завантажити ще

ООН 14 листопада розгляне створення механізму компенсацій Україні через війну

ООН 14 листопада розгляне створення механізму компенсацій Україні через війну
Фото: REUTERS

Генеральна Асамблея ООН на сесії 14 листопада розгляне створення механізму компенсацій Україні через російське вторгнення. В українському уряді очікують на "принципові рішення ООН" з цього питання. Про це заявила заступник міністра юстиції та учасниця робочої групи з розробки компенсаційного механізму Ірина Мудра, повідомляє Мін'юст.

- Очікуємо на принципове рішення ООН щодо компенсацій вже наступного тижня. Ми розуміємо, що в Раді Безпеки ООН цю ідею не затвердити, адже там, де Росія має право вето, немає жодної безпеки. Тому ми обрали спосіб отримати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. Такий документ носить рекомендаційний характер, але чим більше країн його підтримають, тим вагомішим він буде. Це демонстрація ставлення світової спільноти, і ми очікуємо, що рішення буде справедливим. Сесія ООН розпочнеться вже наступного понеділка о 17:00 за київським часом, - повідомила вона.

Розробкою механізму компенсації займається робоча група під проводом глави Офісу президента Андрія Єрмака. Проєкт резолюції передбачає виплату компенсацій завдяки заарештованим активам Росії за кордоном. Наразі йдеться про щонайменше 300 млрд доларів.