Завантажити ще

Україна націоналізувала "Укрнафту", "Мотор Січ" та інші підприємства олігархів (оновлено)

Україна націоналізувала

Підприємства, повʼязані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним, переходять у власність держави. Серед них ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор". Про це пише "Економічна правда" із посиланням на рішення Національноъ комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) від 6 листопада.  Пізніше інформацію на брифінгу підтвердив секретар РНБО Олексій Данілов.

- Вилучені активи набули статусу військового майна, їх управління передано Міністерству оборони України. По завершенні дії військового стану, відповідно до вимог закону, вказані активи можуть бути повернені власникам, або буде відшкодовано їхню вартість. Для забезпечення потреб країни в умовах воєнного стану ми маємо право приймати такі рішення, - сказав Данілов.

За даними "Інтерфакс-Україна", підставою для рішення про націоналізацію став закон і наказ президента Володимира Зеленського від 6 листопада. Також агентство пише, що керуючим рахунком у цінних паперах, на який відчужуються акції, буде Міноборони.

  • Компаніям Ігоря Коломойського в «Укрнафті» належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК «Нафтогаз України» до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. 
  • В «Укртатнафті» Ігор Коломойський спільно з Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК «Нафтогаз України». Ключовим активом «Укртатнафти» є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетні обстріли.
  • Донедавна власником «Мотор Січ» був Вʼячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства, операції з акціями «Мотор Січі» були заблоковані, а згодом – арештовані. Богуслаєва у жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.
  • Компанія «АвтоКрАЗ» входить до групи «Фінанси й кредит» Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.
    «Запоріжтрансформатор» – підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.