26 травня
Завантажити ще

Столтенберг та голова МЗС Туреччини погодились, що пора прийняти Швецію та Фінляндію до НАТО

Столтенберг та голова МЗС Туреччини погодились, що пора прийняти Швецію та Фінляндію до НАТО
Фото: REUTERS

Швеція та Фінляндія виконали вимоги Туреччини щодо вступу до НАТО і пора завершити процес ратифікації їхньої заявки. Про це 3 листопада заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Стамбулі, передає пресслужба Альянсу.

- Настав час вітати Фінляндію та Швецію як повноправних членів НАТО. У ці небезпечні часи ще важливіше завершити їхнє приєднання, щоб не допустити жодних непорозумінь чи прорахунків у Москві і надіслати чітке повідомлення Росії, що двері НАТО залишаються відкритими. І тільки члени Альянсу та країни-претенденти приймають рішення про членство в НАТО, - сказав Столтенберг.

Чавушоглу підтвердив, що настав час зробити Фінляндію та Швецію повнопрравними членами Альянсу, проте не уточнив, коли можна чекати ратифікації заявки від Туреччини.

- Ми бачимо, що Швеція та Фінляндія впроваджують законодавство щодо посилення співпраці з Туреччиною в боротьбі з тероризмом, а також знімають обмеження на експорт зброї до Туреччини. Я думаю, що настав час зробити їх повноправними членами Альянсу, - сказав міністр закордонних справ Туреччини. 

Туреччина та Угорщина єдині з 30 країн-членів Альянсу, які не ратифікували вступ Швеції та Фінляндії. Парламент Угорщини найближчим чином має обговорити це питання під час дебатів.