9 червня
Завантажити ще

Зеленський про відновлення роботи "зернового коридору": Російський шантаж ні до чого не привів

Зеленський про відновлення роботи
Фото: President.gov.ua

Експортна зернова ініціатива продовжить роботу, а шантаж Росії не приніс їй жодних "результатів". Про це йшлося у зверненні президента Володимира Зеленського.

- Принципово й дієво відреагувала ООН і особисто Генеральний секретар Гутерріш. Діяв і Президент Туреччини Ердоган. Вчасно й справедливо реагували й інші провідні суб’єкти міжнародних відносин. Укотре всі переконалися, що в нашому регіоні є тільки одна загроза глобальній продовольчій безпеці, і це – Російська Федерація, більше ніхто, – заявив Зеленський.

За його словами, ситуація із призупиненням Росією роботи "зернового коридору" моментально позначилася і на показниках на біржах - деякі види агропродукції стали дешевшими.

- Щоразу, коли активізується російський шантаж, продовольство дорожчає. І щоразу, коли світ не піддається на шантаж, агропродукція дешевшає. А якби російського нападу на Україну не було, то не було б навіть і примарної загрози глобальної продовольчої кризи, - наголосив він.

Як зазначив Зеленський, кожна російська ракета, що б'є по українським портам, елеваторам із зерном та електростанціям - б'є по рівню життя десятки мільйонів людей у багатьох країнах. З вини росіян цього року низка країн переплатила десятки мільярдів доларів за продукти харчування.