Завантажити ще

Україна, Туреччина та ООН призупинили роботу "зернового коридору" на 2 листопада

Україна, Туреччина та ООН призупинили роботу

Рух суден "зерновим коридором" у середу, 2 листопада, буде припинено. Відповідне рішення було ухвалено делегаціями України, Туреччини та Організації Об'єднаних Націй, передає "Європейська правда".

– Делегації України, Туреччини та ООН у СКЦ домовилися не планувати будь-який рух суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи на 2 листопада, – повідомили у представництві ООН у Спільному координаційному центрі.

У заяві зазначається, що припинення дії "зернової угоди" є тимчасовим та екстреним. У відомстві також наголосили, що інспекторами ООН та Туреччини здійснено 36 перевірок суден в українських портах – звіти про них передали російській та українській делегаціям.

29 жовтня Міноборони РФ заявило, що Росія припиняє свою участь у "зерновій ініціативі" нібито через "обстріл" Чорноморського флоту. Україна зажадала реакції ООН та Туреччини, оскільки ці сторони підписували угоду з Москвою.

31 жовтня росіяни висунули умови – для розблокування роботи "зернового коридору" Україна має дати гарантії, що не використовуватиме гуманітарний маршрут для військових цілей. Тоді в ООН заявили, що угода залишається чинною, незважаючи на заяви РФ.