29 березня
Завантажити ще

В ООН заявили, що "зернова угода" залишається в силі всупереч заявам Росії

В ООН заявили, що
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Інспектори Організації Об'єднаних Націй продовжать перевірку суден, що експортують зерно з України. Робота "зернового коридору" продовжиться. Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс, передає "Європейська правда".

- Ми твердо дотримуємося думки, що Чорноморська зернова ініціатива залишається чинною, незважаючи на призупинення участі в ній Росії. Росія не припинила дію "зернової угоди" і не вийшла з неї. Вони заявили, що призупинили участь  на невизначений термін. І, як результат цього, ми продовжуємо через цю ініціативу спрямовувати судна, які рухаються – разом із Туреччиною, де це можливо, та з Україною – перевіряти ці судна, – заявив Гріффітс.

За його словами, ООН також як посередник продовжує взаємодіяти з російською стороною, щоб вирішити поставлені нею питання.

- Чим швидше ми можемо повністю відновити участь Росії, тим краще, - наголосив він.

Про те, що Росія припиняє свою участь у "зерновій угоді" Міноборони країни, заявило 29 жовтня. Причиною назвали – "обстріл" Чорноморського флоту. 31 жовтня у відомстві уточнили, що Росія не вийшла із "зернової угоди", а призупинила її дії до "прояснення" інциденту в Севастополі. Також Москва висунула Україні вимогу взяти на себе додаткові зобов'язання щодо гарантії невикористання "зернового коридору" у військових цілях.