23 березня
Завантажити ще

В ООН та Туреччині закликали сторони утриматися від дій, які ставлять під загрозу "зернову угоду"

В ООН та Туреччині закликали сторони утриматися від дій, які ставлять під загрозу
Фото: REUTERS/Валентин Огиренко

Спільний координаційний центр у Стамбулі відреагував на заяву Міністерства оборони Росії про зупинення "зернової" ініціативи. Турецька сторона закликала всіх учасників угоди утриматися від дій, що ставлять під загрозу реалізацію домовленостей. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

- Ми бачили повідомлення з Російської Федерації про зупинення їхньої участі у Чорноморській зерновій ініціативі після нападу на російський Чорноморський флот. Ми підтримуємо зв'язок із російською владою з цього питання, - заявили у СКЦ у відповідь на запит журналістів.

Тим часом реакція відбулася від ООН, яка є підписанцем "зернової" угоди з Туреччиною та Росією. Там також закликали сторони не ставити під загрозу ініціативу, яка запобігає загрозі голоду в усьому світі.

- Життєво важливо, щоб усі сторони утримувалися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу Чорноморську зернову ініціативу, яка є критично важливою гуманітарною діяльністю, яка явно позитивно впливає на доступ до їжі для мільйонів людей у всьому світі, - повідомив речник ООН Стефан Дюжаррик. Reuters.

Угоду про відновлення експорту зерна було підписано Україною, Туреччиною та ООН у липні у Стамбулі. Тоді ж аналогічний документ підписали Росія, Туреччина та ООН. Згідно з домовленостями, сторони мають забезпечити безпечний експорт української агропродукції.

29 жовтня Росія заявила, що припиняє свою участь у "зерновій" угоді, нібито через "атаки Чорноморського флоту РФ з боку українських захисників та британських фахівців". У Британії спростували всі звинувачення, а українська сторона зажадала реакції ООН та Туреччини, оскільки Київ не підписував жодних угод із Москвою.