Завантажити ще

Суддю Богдана Львова, у якого знайшли російський паспорт, можуть позбавити громадянства України

Суддю Богдана Львова, у якого знайшли російський паспорт, можуть позбавити громадянства України
Фото: facebook.com/id=100008611094774

Президент Володимир Зеленський розглянув електронну петицію щодо припинення громадянства України судді Богдана Львова. Голова держави доручив Комісії при президентові з громадянства перевірити наявність підстав для цього. Про це йдеться у його відповіді на петицію.

- Мною дано доручення Комісії при президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення. Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції буде проінформовано, - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, визначені законом підстави та порядок припинення громадянства України є спільними для всіх фізичних осіб. Водночас органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Про те, що у судді Верховного суду Богдана Львова є російський паспорт, заявили в СБУ 3 жовтня. Цю інформацію силовики направили до Верховного суду. Тоді голова ВС Всеволод Князєв відрахував Львова зі штату. Він наголосив, що Конституція України передбачає припинення повноважень судді у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави.