Завантажити ще

Зеленський: Росія заблокувала по "зерновому коридору" 175 суден

Зеленський: Росія заблокувала по
Фото: president.gov.ua

Незважаючи на досягнуту "зернову угоду", Росія продовжує уповільнювати перебіг суден, які прямували в Україну для експорту зерна в інші країни. Загальна кількість заблокованих кораблів уже досягла 175. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

- На сьогодні через свідоме російське гальмування нашого продовольчого експорту кількість суден, які очікують можливості виконати контрактні зобовʼязання, – вже 175. І це не просто якась там торговельна проблема. Це погіршення доступу до їжі для мільйонів людей і загроза ще більшого зростання цін на базові продукти на різних континентах – і в Африці, і в Азії, і у Європі. Якщо все ж таки Росії вдасться негативний сценарій, це завершиться новою масштабною міграційною кризою, - сказав президент.

На думку Зеленського, у такий спосіб росіяни мають намір загострити глобальну продовольчу кризу та повернути загрозу масштабному голоду. Попри всі спроби Москви Україна продовжує щодня працювати над тим, щоб захистити зернову експортну ініціативу.

Угоду про відновлення експорту зерна було підписано Україною, Туреччиною та ООН у липні у Стамбулі. Тоді ж аналогічний документ підписали Росія, Туреччина та ООН. Згідно з домовленостями, сторони мають забезпечити безпечний експорт української агропродукції. З початку досягнення "зернової угоди" з українських портів вийшло 341 судно з нашою агропродукцією. Загалом до країн Азії, Європи та Африки доставлено 7,5 мільйонів тонн зерна та іншої продукції.