Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 квiтня
Завантажити ще

Іран запропонував відправити в Україну експертів для розслідування постачання дронів РФ

Іран запропонував відправити в Україну експертів для розслідування постачання дронів РФ

В Ірані продовжують заперечувати причетність до постачання дронів-камікадзе та Росії та пропонують направити військових експертів, щоб провести розслідування. Про це заявив голова Міністерства закордонних справ країни Іран Хусейн Амір-Абдоллахіан, повідомляє IRNA.

- У розмові з паном Боррелем я сказав, що ми готові відправити групу військових експертів з Ірану, щоб спільно з Україною розслідувати звинувачення у використанні зроблених Іраном дронів на війні в Україні, - сказав іранський міністр на 18 сесії Генеральної асамблеї Асоціації інформаційних агентств Азіатсько -Тихоокеанського регіону.

Також голова іранського МЗС запевнив, що Тегеран "не залишиться байдужим", якщо під час розслідування підтвердиться використання російськими військами іранських дронів для атаки України.

Застосовувати дрони-камікадзе іранського виробництва військові РФ почали у вересні, атакуючи українські міста та села. Українські спецслужби підтвердили, що Тегеран постачає безпілотники Москві. МЗС позбавило акредитації в Україні посла Ірану та скоротило чисельність дипломатів у посольстві, а Рада закликала уряд скасувати всі чинні двосторонні договори між Україною та Іраном, якими передбачено лібералізацію візового режиму.

Пізніше санкції проти фізичних та юридичних осіб Ірану запровадили Євросоюз та Британія. Під санкції потрапила компанія, яка займається виробництвом дронів.