3 червня
Завантажити ще

Новим прем'єр-міністром Британії став Ріші Сунак - він єдиний набрав партійні голоси

Новим прем'єр-міністром Британії став Ріші Сунак - він єдиний набрав партійні голоси
Фото: Getty Images

Голова Консервативної партії Ріші Сунак стане новим прем'єр-міністром Британії. Його єдина конкурентка лідер Палати громад Пенні Мордаунт покинула гонку за декілька хвилин до оголошення кандидатів від партій.

Мордаунт у своїй заяві прямо не визнала, що не змогла зібрати 100 голосів від партії, щоб залишитися у перегонах. Вона пояснила відмову продовжувати боротьбу тим, що "країні наразі потрібна впевненість". The Guardian пише, що у Мордаунт було лише 90 голосів.

Король Чарльз III екстренно повернеться до Букінгемського палацу із Сандрінгема, щоб прийняти відставку Ліз Трасс і призначити Ріші Сунака прем'єр-міністром. Очікується, що це станеться найближчими днями.

Попередній британський прем'єр-міністр Ліз Трасс подала у відставку через півтора місяця після обрання на посаду. Своє рішення вона пояснила тим, що не змогла змінити ситуацію під час «великої економічної та міжнародної нестабільності».  

Ріші Сунак
Ріші Сунак
Досьє КП

42 роки. Народився у в Саутгемптоні (Британія) у родині мігрантів індійського походження. Його бабусі й дідусі переїхали до Британії зі Східної Африки у 1960-х роках. Батько Сунака був лікарем, а мати володіла аптекою.

Здобув диплом магістра з бізнес-адміністрування в Стенфордському університеті, де познайомився з донькою індійського мільярдера Акшатою Мурті — своєю майбутньою дружиною, з якою зараз виховує двох дітей.

Працював в інвестбанках, в політику прийшов у 2015 році як депутат Палати громад у Північному Йоркширі. З 2020-2022 був канцлером Скарбниці, пішов у відставку через різні погляди з тогдашнім прем'єр-міністром Борисом Джонсоном.

Виступав на підтримку ЛГБТ+ та називав неправильними упередження щодо транс-людей. 

Після початку війни в Україні Сунака звинувачували в тому, що компанія з розробки програмного забезпечення Infosys, якою частково володіє його дружина, продовжувала працювати в Росії. На початку квітня компанія оголосила про згортання бізнесу на російському ринку.