24 листопада
Завантажити ще

Головний воєнком Києва: повістки слід очікувати всім військовозобов’язаним чоловікам

Головний воєнком Києва: повістки слід очікувати всім військовозобов’язаним чоловікам
Фото: УНИАН

Повістку в Україні слід очікувати всім військовозобов’язаним чоловікам віком до 60 років. Про це в інтерв’ю ТСН повідомив начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки  полковник Юрій Максимів.

За його словами, наразі країна перебуває на найвищому ступені мобілізації.

- Повістку слід очікувати всім військовозобов’язаним особам чоловічої статі віком до 60 років. Тобто тим, хто є військовозобов’язаним… Вона (мобілізація. – Ред.) може бути або часткова, або загальна. Юридично. Просто може бути народний підйом. Такий, який був на початку війни – люди масово йшли в тероборону, створювали загони. Я знаю, що була маса людей, маючи мисливську зброю та дозволи на неї, маючи лише пристрої для відстрілювання гумових куль – всі вони долучались до тероборони, до інших підрозділів, - наголосив Максимів.  

Він запевнив, що у майбутньому Україну чекає «перемога, знищення ворогів і звільнення рідної землі».

-  Дай Бог, щоб це було у 2023 році. Я так думаю, що мобілізаційні заходи будуть проводитись, це необхідність. Поки ми воюємо – повинні гарантовано мати особовий склад не тільки для оборони, а і для наступу, щоб звільнити наші землі, - додав він.

Відносно рейдів центру комплектування, під час яких повістки роздаються порушникам комендантської години, Максимів наголосив, що це - спільні дії з поліцією, основна мета яких - дотримання громадянами вимог комендантської години.

- Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Наприклад, виявлялись громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з’являлись у військомати після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є, - розповів полковник.

Він пояснив, що у чинному законодавстві немає заборон відносно місця вручення повісток. Людина, що отримала повістку, повинна прибути в центр комплектування, де у неї уточнять біографічні та облікові відомості -  прізвище, ім’я, по-батькові, склад сім’ї, домашню адресу, номер телефону, спеціальність, місце роботи, чи є підстави, які можуть дати право на відстрочку від призову по мобілізації.

- Якщо з’ясовується, що відстрочки немає, то обов’язково проводиться медичний огляд.  Якщо під час проходження огляду громадянин заявляє про хвороби та підтверджує документами, то направляється до сімейного лікаря. Той, своєю чергою, направляє до профільного фахівця. В залежності від остаточного висновку, громадянин визнається або придатним, або непридатним, або обмежено придатним, - пояснив він.

Якщо ж людина, що отримала повістку, ухиляється від військової служби, то їй загрожує  до 5 років позбавлення волі.