Завантажити ще

Постпред Росії Небензя втік із засідання Ради безпеки ООН перед виступом Кислиці

Постпред Росії Небензя втік із засідання Ради безпеки ООН перед виступом Кислиці
Фото: twitter.com/SergiyKyslytsya

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що залишає зал засідання Ради Безпеки ООН, щоб не чути виступу постпреда Сергія Кислиці. Про це передає Укрінформ.

- Я шкодую, що Рада Безпеки все ще змушена слухати цього представника, оскільки єдине, що він зробив майже за вісім місяців вторгнення - це нагромадила брехню за брехнею. На кожному засіданні. Про кожен аспект агресивної війни, яку замовив його господар у лютому, – сказав Кислиця.

Реагуючи на втечу Небензі, Кислиця висловив сподівання, що невдовзі Росії взагалі не буде в Раді Безпеки ООН, де вона незаконно посідає місце СРСР як постійного члена цього органу.

При цьому він процитував російського постпреда, який запевняв, що "метою спеціальної військової операції Росії не є окупація України чи заподіяння шкоди місцевому населенню" і що вона "не впливає на критично важливу цивільну інфраструктуру".

Постпред України розповів членам Ради безпеки, що внаслідок цілеспрямованих атак з боку Росії, починаючи з 24 лютого, українські правоохоронні органи зафіксували пошкодження чи руйнування 51 412 об'єктів цивільної інфраструктури. З 10 жовтня сталося близько 300 ракетних нападів та атак безпілотників на об'єкти енергетики та іншої цивільної інфраструктури у Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Житомирській, Кропивницькій, Львівській, Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Сумській, Харківській, Івано-Франківській, Миколаївській, Донецькій областях, відзначив Кислиця.

За словами Кислиці, пошкоджено або зруйновано майже 40% енергетичних об'єктів України, додав він. За його словами, електростанції, центральні теплові пункти, трансформатори, нафтосховища, розподільні пристрої, повітряні лінії електропередач та інше енергетичне обладнання на всій території країни знаходяться під російськими обстрілами майже щодня. Кислиця назвала ці дії кремлівського режиму тероризмом, що випливає з резолюції, прийнятої у 2017 році щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних атак.

– Це спроба підірвати нашу рішучість боротися. І Росія зазнає невдачі у цій спробі. Страх перед неминучим провалом домінує в умах Путіна та його поплічників, - сказав він. - Кожна ланка цього режиму просякнута кров'ю і пронизана злочинністю, - сказав він. - Тому не дивно, що Путін обрав новим командувачем своєї армії в Україні особу, яка мала судимість і "відома своєю кровожерною та злочинною сутністю" (Сергій Суровікін).

Кислиця також поінформував членів Ради безпеки про те, що російські терористи свідомо готують ґрунт для масштабної катастрофи на півдні України, замінувавши греблю та агрегати Каховської ГЕС. За його словами, вибух на ГЕС може спричинити руйнування системи водопостачання значної частини півдня України, а також залишити Запорізьку АЕС без води для охолодження. Щоб не допустити цієї чи іншої катастрофи, світ має реагувати превентивно, наголосив Кислиця.