18 червня
Завантажити ще

Лідер Палати громад Пенні Мордонт стала кандидатом на пост прем'єр-міністра Британії

Лідер Палати громад Пенні Мордонт стала кандидатом на пост прем'єр-міністра Британії
Фото: gettyimages.com/

За крісло прем'єр-міністр Великобританії оголосила боротьбу лідер Палати громад Пенні Мордонт. Вона стала першим кандидатом, який відкрито оголосив свої плани. Про це політик повідомила у своєму Твіттері.

- Мене надихнула підтримка колег, які прагнуть нового старту, об'єднаної партії та лідерства в національних інтересах. Я оголошую про участь у виборах, щоб стати лідером Консервативної партії та вашим прем'єр-міністром – щоб об'єднати нашу країну, виконати наші обіцянки та перемогти на наступних загальних виборах, – завила Мордонт.

Тепер Мордонт має заручитися підтримкою щонайменше 100 членів парламенту від консерваторів до 24 жовтня. Попереднього разу вона отримала 105 голосів, але поступилася Ріші Сунаку та Ліз Трасс.

5 вересня Ліз Трасс була призначена прем'єр-міністром Великобританії, замінивши на цій посаді Бориса Джонсона. Через шість тижнів уряду вона заявила про відставку. За кілька днів до рішення Трас зізналася в інтерв'ю ВВС, що у перші тижні роботи допустила "помилки" та вибачилася за них. Тоді глава британського уряду запевнила журналістів, що не збирається йти з посади.