27 травня
Завантажити ще

Зеленський попередив ЄС про нову хвилю міграції та теракт на Каховській ГЕС

Зеленський попередив ЄС про нову хвилю міграції та теракт на Каховській ГЕС
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський повідомив про нову ескалацію в російському терорі, виступаючи перед учасниками саміту Європейської Ради. За словами президента, Росія, обстрілюючи енергетичну інфраструктуру в Україні, провокує нову хвилю міграції до ЄС. 

- Росія провокує нову хвилю міграції українців у країни ЄС. Російський терор проти наших енергообʼєктів спрямований на те, щоб створити Україні якнайбільше проблем з електрикою й теплом цієї осені та взимку і щоб якнайбільше українців поїхало до ваших країн. Держава-терорист вже погіршила соціальні умови у ваших країнах, але хоче погіршити ще, провокуючи хвилю переселення, - сказав Зеленський.

Президент повідомив, що атаками російських крилатих ракет та іранських ударних дронів зруйновано понад третину енергетичної інфраструктури України. 

Також президент заявив про те, що Росія готує теракт на півдні України. Є інформація, що росіяні замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції. Він сказав, що потрібна міжнародна спостережна місія на Каховську ГЕС. 

- Це один з великих енергообʼєктів. Дамба цієї ГЕС утримує обсяг близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати. Може бути зруйноване забезпечення водою значної частини півдня України. Цей російський теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження – вода для ЗАЕС береться саме з Каховського водосховища… За нашою інформацією, Росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт, - розповів він.

Зеленський також зазначив, що Україна робить все, щоб не допустити втягування народу Білорусі у війну. За його словами, щодня додається актуальність пропозиції щодо спрямування на кордон України та Білорусі міжнародних спостерігачів, які могли б контролювати ситуацію з безпекою.

Президент закликав посилити протиповітряну й протиракетну оборону України, а також санкції проти Росії, Ірану та Білорусі.