Завантажити ще

Євросоюз ввів санкції проти Ірану через постачання дронів Росії

Євросоюз ввів санкції проти Ірану через постачання дронів Росії
Фото: REUTERS

Європейський союз застосував санкції проти трьох фізичних та однієї юридичної особи в Ірані через постачання дронів-камікадзе Росії для атаки України. Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.

- Активи осіб, які включені до списку, підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в'їжджати чи перетинати територію ЄС транзитом, - йдеться у повідомленні.

Також у Європейській Раді планують запровадити санкції ще проти двох фізичних та двох юридичних осіб Ірану.

– Відповідні правові акти, у тому числі імена перерахованих фізичних та юридичних осіб, були опубліковані в Офіційному журналі ЄС, – наголосили у відомстві.

Після російського наступу на Україну Іран заявив, що дотримується нейтральності та готовий виступити посередником для припинення агресії РФ. З вересня росіяни почали атакувати Україну дронами-камікадзе іранського виробництва. Тегеран заперечує постачання зброї РФ, а Україна позбавила посла Ірану акредитації в нашій країні та скоротила кількість співробітників іранського посольства у Києві.

19 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про заяву парламенту щодо засудження сприяння Ісламською республікою Іран збройній агресії РФ проти України. Також нардепи закликали уряд скасувати всі чинні двосторонні договори між Україною та Іраном, якими передбачено лібералізацію візового режиму.