Завантажити ще

Ліз Трасс оголосила про відставку через шість тижнів після призначення

Ліз Трасс оголосила про відставку через шість тижнів після призначення
Фото: REUTERS/Henry Nicholls

Ліз Трасс оголосила про звільнення з посади прем'єр-міністра Великобританії вже через шість тижнів після призначення. Про це повідомляє BBC News. У своєму зверненні, зробленому на Даунінг-стріт, 10, у четвер, Трасс сказала, що не може виконати мандат, за яким її обрала Консервативна партія. Вона зазначила, що прийшла до влади у період «великої економічної та міжнародної нестабільності».

Ліз Трасс вже повідомила королю Чарльзу, що йде з посади лідера Консервативної партії. Трасс залишиться прем'єр-міністром доти, доки не буде обраний її наступник. Вибори нового лідера консерваторів та прем'єр-міністра відбудуться наступного тижня.

Головний політичний кореспондент ВВС Нік Ердлі заявив про безпрецедентну ситуацію у британській політиці. Це був найкоротший термін перебування на посаді прем'єр-міністра. Ліз Трасс перебуває при владі лише 45 днів. Трасс зробила заяву на тлі того, що дедалі більше депутатів почали закликати її піти у відставку, а також після зустрічі із високопоставленими діячами партії торі.

Ліз Трасс обрали прем'єр-міністром Великої Британії замість Бориса Джонсона 5 вересня. Тодішній міністр закордонних справ виграла гонку за посаду лідера британської Консервативної партії у ексголови Мінфіну Ріші Сунака. Борис Джонсон 8 липня заявив, що згоден піти у відставку на тлі внутрішніх скандалів за його участі, але після того, як консерватори оберуть нового голову партії.